Ο Γκερέρο πανηγυρίζει το πρώτο γκολ του Ολυμπιακού | ΑΠΕ-ΜΠΕ

Champions League: Ο Ολυμπιακός συνέτριψε την Κράσνονταρ

Protagon Team Protagon Team 21 Αυγούστου 2019, 23:51
Ο Γκερέρο πανηγυρίζει το πρώτο γκολ του Ολυμπιακού
|ΑΠΕ-ΜΠΕ

Ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε την Κράσνονταρ, στον πρώτο αγώνα για τα playoffs του Champions League και ήθελε ένα θετικό αποτέλεσμα στο Φάληρο προκειμένου την επόμενη εβδομάδα, στη ρεβάνς της Ρωσίας, να σφραγίσει την πρόκριση στους χρυσοφόρους ομίλους του Champions League.

Και έκανε μια εμφάνιση αντάξια και των προηγούμενων παιχνιδιών του, επικρατώντας εντυπωσιακά με 4-0.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Ερυθρόλευκοι κυριάρχησαν πλήρως και εκτός του γκολ του Γκερέρο στο 30ο λεπτό θα μπορούσαν να είχαν πετύχει άλλα δυο τέρματα με τα σουτ των Ποντένσε και Βαλμπουενά στο 44ο και 45ο λεπτό αντίστοιχα.

Ο Ανδρέας Μπουχαλάκης διεκδικεί τη μπάλα με τον Ρουσλάβ Καμπόλοφ της Κράσνονταρ. ΑΠΕ ΜΠΕ/ΑΠΕ ΜΠΕ/ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ

Στο δεύτερο ημίχρονο και παρά την πίεση των Ρώσων, ο Ολυμπιακός σε μια ξαφνική αντεπίθεση στο 78ο λεπτό, με τον Βαλμπουενά που τροφοδότησε τον νεοεισελθόντα Ραντζέλοβιτς έγραψε το 2-0.

Ο ίδιος παίκτης, στο 85ο λεπτό, με εκπληκτικό σουτ έκανε το 3-0, ενώ το σκορ έκλεισε ο Ποντένσε στο 88ο λεπτό.

Η ρεβάνς θα διεξαχθεί την επόμενη Τρίτη στην έδρα της Κράσνονταρ.

Ο νικητής του ζευγαριού θα είναι στην κλήρωση των ομίλων του Champions League στις 29 Αυγούστου.

Ο ηττημένος στην αντίστοιχη του Europa μία ημέρα μετά.

Οι συνθέσεις

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Μεριά, Ελαμπντελαουί, Γκιγέρμε, Μπουχαλάκης, Βαλμπουενά, Ποντένσε, Γ. Μασούρας, Γκερέρο.
Στον πάγκο: Αλέν, Τοροσίδης, Σισέ, Καμαρά, Σουντανί, Ραντζέλοβιτς και Ελ Αραμπί.

Κράσνονταρ (Σεργκέι Ματβέεβ): Σαφόνοφ, Ραμίρες, Φιόλουσον, Σπάιτς, Πετρόφ, Καμπόλοφ, Καμπελά, Βιλένα, Ναμλί, Βάντερσον, Μπεργκ.
Στον πάγκο: Κρίτσιουκ, Σκοπίντσεφ, Όλσον, Ιγκνατίεφ, Κάιο, Στότσκι και Σουλεϊμάνοφ.