175
Ο Φετφατζίδης χάνει την ευκαιρία του αγώνα στην εκπνοή | INTIMEsports

Στο 1-1 ΑΕΚ και Ολυμπιακός με φινάλε για γερά νεύρα

Protagon Team Protagon Team 7 Οκτωβρίου 2018, 22:56

Η ΑΕΚ υποδέχθηκε τον Ολυμπιακό στο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής της Super League. Επειτα από ένα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο όπου κάθε ομάδα είχε και από ένα δοκάρι, ο Κώστας Φορτούνης άνοιξε το σκορ στο 58ο λεπτό για τους «ερυθρόλευκους».

Ο Φορτούνης πανηγυρίζει το γκολ (INTIMEsports)

O Τάσος Μπακασέτας όμως χάρισε τον βαθμό στην ΑΕΚ. Με κεφαλιά εντός περιοχής νίκησε τον Ανδρέα Γιαννιώτη, ισοφάρισε σε 1-1 και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Συγκεκριμένα, ο Μπακασέτας έδωσε δεξιά στον Γκάλο, ο Βραζιλιάνος έβγαλε τη σέντρα στην καρδιά της περιοχής, ο πρώτος σηκώθηκε για κεφαλιά, νίκησε στον αέρα τον Γκιλιέρμε κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η στιγμή της ισοφάρισης για την ΑΕΚ με τον Μπακασέτα (INTIMEsports)

Το φινάλε ήταν «χιτσκοκικό» καθώς στην τελευταία –εξαιρετικά οργανωμένη- αντεπίθεση του Ολυμπιακού ο Φετφατζίδης, παρότι μόνος του με τον Μπάρκα πέταξε την μπάλα ψηλά άουτ ενώ αμέσως μετά ακούστηκε το σφύριγμα της λήξης από τον Δανό Κριστόφερσον.