206
Ο Βαλμπουενά πανηγυρίζει το δεύτερο γκολ του Ολυμπιακού | Reuters/John Sibley

Champions League: Σημαντική ισοπαλία (2-2) του Ολυμπιακού στην πρεμιέρα με την Τότεναμ

Protagon Team Protagon Team 18 Σεπτεμβρίου 2019, 22:06
ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΕ: 18/09/2019 23:55
Ο Βαλμπουενά πανηγυρίζει το δεύτερο γκολ του Ολυμπιακού
| Reuters/John Sibley

Οταν ο Ολυμπιακός βρέθηκε να χάνει με 0-2 από την περσινή φιναλίστ του Champions League λίγοι πίστευαν ότι θα μπορούσε να ανακάμψει.

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς, ωστόσο, επιβεβαίωσε ότι βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση και κατάφερε να πάρει μία πολύ σημαντική ισοπαλία στην πρεμιέρα του στην μεγαλύτερη διασυλλογική διοργάνωση.

Ο Τσιμίκας αγκαλιάζει τον Κέιν

Η βρετανική ομάδα «χτύπησε» σε λίγα λεπτά στο πρώτο ημίχρονο και πήρε το προβάδισμα με δύο γκολ του Κέιν με πέναλτι και του Λούκας Μόουρα.

Οι Πειραιώτες όμως αντέδρασαν και ο Ποντένσε μείωσε πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά και κατάφερε να ισοφαρίσει με πέναλτι του Βαλμπουενά.

Η ελληνική ομάδα για την επόμενη αγωνιστική του Champions League αγωνίζεται με τον Ερυθρό Αστέρα στο Βελιγράδι

Υπόλοιποι αγώνες

Η πανηγυρική νίκη της Παρί σεν Ζερμέν επί της Ρεάλ Μαδρίτης με 3-0 ξεχώρισε από τους υπόλοιπους αγώνες της Τετάρτης.

Μεγάλος αγώνας έγινε και στην Μαδρίτη με την τοπική Ατλέτικο να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις την Γιουβέντους για το τελικό 2-2.