Ο Φορτούνης πετυχαίνει το 4-1 | INTIMEsports

Με μεγάλη ανατροπή ο Ολυμπιακός 4-1 την ΑΕΚ

Protagon Team Protagon Team 17 Φεβρουαρίου 2019, 22:03
Ο Φορτούνης πετυχαίνει το 4-1
|INTIMEsports

Ο Ολυμπιακός έπαιξε ορθολογικά στο δεύτερο ημίχρονο και ήταν τελικά ο μεγάλος νικητής στο ματς με την ΑΕΚ για την 21η αγωνιστική της Super League. Οι «ερυθρόλευκοι» επιβλήθηκαν των «κιτρινόμαυρων» με 4-1 στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» και αύξησαν τη μεταξύ τους διαφορά στους 8 βαθμούς, φτάνοντας τους 48 πόντους στο Πρωτάθλημα.

Πανηγυρισμοί για τους παίκτες του Ολυμπιακού (φωτό: INTIMEsports)

Ο Πέδρο Μαρτίνς αποφάσισε να παρατάξει την ίδια εντεκάδα του εντός έδρας αγώνα με την Ντιναμό Κιέβου, σε μία κίνηση που δεν απέδωσε στο πρώτο ημίχρονο. Η ΑΕΚ εκμεταλλεύτηκε το σοβαρό λάθος των Βούκοβιτς και Σα, ανοίγοντας το σκορ με τον Εζεκιέλ Πόνσε, μόλις στο 3ο λεπτό. Ο προπονητής του Ολυμπιακού έκανε δύο αλλαγές με τη σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του έπαιξε πιο ορθολογικά στον αγωνιστικό χώρο και έφτασε σε σπουδαία ανατροπή, πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Κώστας Φορτούνης, ο οποίος σκόραρε δύο φορές (72′, 87′), ενώ από ένα γκολ σημείωσαν οι Μαντί Καμαρά (50′) και Αχμέντ Χασάν (87′).