Ενας Ολυμπιακός από τα παλιά συνέτριψε την Αλμπα στο Βερολίνο

Protagon Team Protagon Team 21 Νοεμβρίου 2019, 23:03
Ο Μιλουτίνοφ καρφώνει στο καλάθι των Γερμανών
|ΙΝΤΙΜΕ NEWS

Εξαιρετική εμφάνιση… από τα παλιά του Ολυμπιακού στο Βερολίνο κόντρα στην Άλμπα την οποία νίκησε εύκολα με 80-99 χάρη στον επιθετικό του πλουραλισμό.

Ο Ολυμπιακός έκανε τρομερή εκκίνηση και όντας πολύ δυνατός σε άμυνα και επίθεση η πρώτη περίοδος τελείωσε ιδανικά με 17-30.

Εντυπωσιακό ήταν το ξεκίνημα των Πειραιωτών και στο δεύτερο δεκάλεπτο. Με πόντους από τους Μιλουτίνοφ και Πρίντεζη ο Ολυμπιακός έκανε νταμπλ σκορ (17-34) και στη συνέχεια η διαφορά έφτασε στο +19 (23-42).

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τον Ολυμπιακό απόλυτο κυρίαρχο και σε θέση οδηγού με 38-55 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Ίδιο ήταν το σκηνικό και στην τρίτη περίοδο και όσο περνούσε η ώρα η διαφορά μεγάλωνε.

Οι γηπεδούχοι έγιναν κάπως πιεστικοί στο τέταρτο δεκάλεπτο, όμως με συνεχόμενα τρίποντα ο Ολυμπιακός «τελείωσε» το ματς νωρίς.

Πλέον οι «ερυθρόλευκοι» υποδέχονται την επόμενη Παρασκευή 29 Νοεμβρίου την Αρμάνι, ενώ μια αγωνιστική μετά θα πάνε στο ΟΑΚΑ να τεθούν αντιμέτωποι με τον Παναθηναϊκό.