133
Το ταμπλό έγραψε το τελικό σκορ του αγώνα που βρήκε τους Πειραιώτες ηττημένους | Twitter

Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός 89-78

Protagon Team Protagon Team 26 Ιανουαρίου 2018, 22:03

Η αμυντική γραμμή του Ολυμπιακού δεν κατάφερε να περιορίσει την παραγωγικότητα του Ερυθρού Αστέρα στην κρίσιμη τελευταία περίοδο (σ.σ. δέχθηκε 32 πόντους!) και οι Σέρβοι έδωσαν τέλος στο αρνητικό σερί των τριών ηττών τους, «εκθρονίζοντας» παράλληλα τους «ερυθρόλευκους» από τη δεύτερη θέση της κατάταξης.

Μία ακόμα προβληματική εμφάνιση για τον Ολυμπιακό το τελευταίο διάστημα μακριά από το ΣΕΦ, έπαιξε μόνο για 10 λεπτά ως… Ολυμπιακός και μοιραία υπέστη την 4η διαδοχική εκτός έδρας ήττα του μετά από αυτές με Ζαλγκίρις, Μπασκόνια και Χίμκι.

Οι Πειραιώτες ηττήθηκαν με 89-78 στο Βελιγράδι, για την 20ή αγωνιστική της Euroleague, και πλέον ισοβαθμούν στην τρίτη θέση με Παναθηναϊκό και Ρεάλ Μαδρίτης (σ.σ. έχουν ρεκόρ 13-7).

Eπίσης, ακολουθεί για εκείνους μια πολύ δύσκολη εβδομάδα με αγώνες με Παναθηναϊκό για το πρωτάθλημα και Φενέρμπαχτσε για την Euroleague.

Τα δεκάλεπτα: 24-20, 43-34, 57-63, 89-78