145
Οι παίκτες της ΑΕΚ απέχουν, πλέον, 180 λεπτά από τους ομίλους του Champions League! | twitter

Champions League: Μεγάλη πρόκριση της ΑΕΚ στα πλέι οφ – Νίκησε 2-1 τη Σέλτικ

Protagon Team Protagon Team 14 Αυγούστου 2018, 23:16
|twitter

Η κλήρωση με τη Σέλτικ δεν έδινε τον τίτλο του φαβορί στην ΑΕΚ. Της έδινε καλές πιθανότητες για να προκριθεί όμως και ακριβώς αυτό έγινε!

Μπροστά σε περίπου 40.000 οπαδούς της, οι οποίοι ήταν συγκλονιστικοί από την… προθέρμανση ως το τελευταίο σφύριγμα, η πρωταθλήτρια νίκησε τους Σκωτσέζους με 2-1, σκοράροντας νωρίς σε κάθε ημίχρονο με τους Γκάλο και Λιβάια.

Ετσι, η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη, ο οποίος έδωσε τη δυνατότητα στον Αλμπάνη να κάνει το ντεμπούτο του, πήρε το εισιτήριο για τα play-off!

Και το πήρε με τον Τσιγκρίνσκι να απουσιάζει και από τα δύο ματς, με τον Μπογέ να απουσιάζει και από τα δύο ματς, με τον Μάνταλο να παίζει μόνο ένα 20λεπτο, με τον Λόπες να μην παίζει καν στη ρεβάνς, με τον Γαλανόπουλο να μην είναι διαθέσιμος λόγω της άδικης αποβολής του στη Σκωτία.

Κι όμως, η ΑΕΚ νίκησε όλα τα προβλήματα και φορτσάρει για ομίλους.