93
Οι παίκτες της Ρωσίας πανηγυρίζουν - και όχι άδικα... | REUTERS/Grigory Dukor

Πρεμιέρα στο Μουντιάλ 2018 με «καταιγίδα»: Ρωσικό πάρτι με 5-0 επί της Σαουδικής Αραβίας

Protagon Team Protagon Team 14 Ιουνίου 2018, 20:16
Οι παίκτες της Ρωσίας πανηγυρίζουν - και όχι άδικα...
|REUTERS/Grigory Dukor

Τρομερή εκκίνηση στο Παγκόσμιο Κύπελλο από τους Ρώσους οι οποίοι έπειτα από εξαιρετική εμφάνιση διέλυσαν με 5-0 την απογοητευτική Σαουδική Αραβία.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ πολύ νωρίς (12′ Γκαζίνσκι) και παρά το σοκ της απώλειας του Τζαγκόεφ (23′) πέτυχαν το 2-0 με τον Τσερίσεφ στο 43′ ‘σκοτώνοντας ψυχολογικά τους Σαουδάραβες.

Οι τελευταίοι προσπάθησαν να απειλήσουν το β’ ημίχρονο, αλλά τα κατάφεραν ελάχιστες φορές και στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα κατέρρευσαν…

Στο 71′ ο Τζούμπα έκανε το 3-0 και στις καθυστερήσεις ήρθαν άλλα δύο γκολ για να δώσουν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των Ρώσων.