Οι παίκτες του Ερυθρού Αστέρα πανηγυρίζουν το δεύτερο από τα τρία γκολ της ομάδας τους | REUTERS/Marko Djurica
Επικαιρότητα

Ο Ερυθρός Αστέρας «λύγισε» τον Ολυμπιακό με 3-1

Η πειραιώτικη ομάδα άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, με τους Σέρβους να ισοφαρίζουν στο δεύτερο ενώ με άλλα δύο γκολ πριν από τις καθυστερήσεις σφράγισαν τη νίκη τους
Protagon Team

Με δύο γκολ της τελευταίας στιγμής, στο 87′ και στο 90′, ο Ερυθρός Αστέρας απέσπασε τους τρεις βαθμούς της νίκης στον αγώνα με τον Ολυμπιακό για την 2η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου του Champions League την Τρίτη στο Βελιγράδι.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 37’ με τον Σεμέδο, ενώ ο Ερυθρός Αστέρας ισοφάρισε στο 63’ με τον Βούλιτς.

Και ενώ το ματς ίσως να έληγε ισόπαλο, ο Ερυθρός Αστέρας απάντησε με δύο γκολ σε τρία λεπτά, σφραγίζοντας τη νίκη του.

Ο Μιλούνοβιτς στο 87′ πέτυχε το 2-1 ενώ λίγο αργότερα, και πάλι από εκτέλεση κόρνερ, ο Μποάκι πέτυχε το 3-1 για την σερβική ομάδα.

Ο Ολυμπιακός έπαιζε με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Μπενζιά στο 58’ με δεύτερη κίτρινη.

Η ήττα των ερυθρολεύκων από τον Ερυθρό Αστέρα και η νίκη της Μπάγερν επί της Τότεναμ -τη διέσυρε με το εκπληκτικό 7-2!- διατήρησαν στην κορυφή τους Γερμανούς και ανέβασαν στη δεύτερη θέση τον Αστέρα.