120
|

Με το δεξί ο Ολυμπιακός στο Champions League – Κέρδισε 1-0 τη Μαρσέιγ στο 91’

Protagon Team Protagon Team 22 Οκτωβρίου 2020, 00:24

Η πολιορκία της Μαρσέιγ απέδωσε, έστω και στο «και ένα» της παράτασης, με τον Ολυμπιακό να ανοίγει τους αγώνες του στο Champions League με μια νίκη 1-0 έναντι των Γάλλων.

Οι δύο ομάδες κινήθηκαν προσεκτικά στο πρώτο ημίχρονο με μία μόνο ευκαιρία για τη Μαρσέιγ και αρκετές προσπάθειες που έμειναν στα μισά και για τους δύο.

Στην επανάληψη μπήκαν πιο δυναμικά. Στο 46′ η Μαρσέιγ έχασε την πιο μεγάλη ευκαιρία της για γκολ, αλλά στη συνέχεια ο Ολυμπιακός άρχισε να πλησιάζει όλο και πιο απειλητικά τη γαλλική ομάδα. Εφτασε μάλιστα στο τέρμα με τον Μασούρα, αλλά ακυρώθηκε από το VAR.

Η λύτρωση για τον Ολυμπιακό ήλθε με τον Χασάν με κεφαλιά στο 91’, ο οποίος είχε μπει στον αγώνα μόλις έξι λεπτά νωρίτερα.