121
Το 2-1 της Μαρσέιγ με γκολ του Παγέτ | Intime

Ηττα με 2-1 από τη Μαρσέιγ για τον Ολυμπιακό – Αποκλείστηκε από την επόμενη φάση

Protagon Team Protagon Team 2 Δεκεμβρίου 2020, 00:31
Το 2-1 της Μαρσέιγ με γκολ του Παγέτ
|Intime

Αποχαιρέτησε και μαθηματικά στη Μασσαλία ο Ολυμπιακός τη συμμετοχή στην επόμενη φάση στους 16 του Champions League, έπειτα από την ήττα του με 2-1 από την Μαρσέιγ.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, ενώ προηγήθηκε στο σκορ (στο 33ο) με γκολ του Καμαρά.

Στην επανάληψη η εικόνα άλλαξε και η Μαρσέιγ πήρε τη νίκη χάρη σε δύο πέναλτι από τον Παγέτ (στο 54ο και το 75ο), τα οποία είχε σφυρίξει ο ισπανός διαιτητής με τη βοήθεια του VAR.

Επόμενος στόχος η τρίτη θέση που οδηγεί στους 32 του Europa League. Ο Ολυμπιακός χρειάζεται καλύτερο ή ίδιο αποτέλεσμα με αυτό της Μαρσέιγ την τελευταία αγωνιστική, ώστε να πάρει την τρίτη θέση.

Τα ζευγάρια της επόμενης αγωνιστικής: Ολυμπιακός – Πόρτο, Μάντσεστερ Σίτι  – Μαρσέιγ.