Champions League: Ο ΠΑΟΚ πάλεψε, αλλά υποτάχθηκε στον «Αίαντα»

Protagon Team Protagon Team 13 Αυγούστου 2019, 23:28
Ο Πασχαλάκης ανακόπτει την προσπάθεια ενός επιθετικού του Αγιαξ
|Facebook

Ο ΠΑΟΚ είχε εξαρχής δύσκολο έργο στην Ολλανδία κόντρα στον Άγιαξ μετά την ισοπαλία στην Τούμπα (2-2) αλλά ήταν αποφασισμένος να παλέψει για την πρόκριση στα play off του Champions League.

Τελικά, και παρότι προηγήθηκε στο σκορ, δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα και υποτάχθηκε στην ανωτερότητα των Ολλανδών χάνοντας με 3-2.

Το σκορ άνοιξε στο 23ο λεπτό ο Μπίσεσβαρ και δέκα λεπτά μετά ο Τάντιτς του Αγιαξ έχασε πέναλτι που έπιασε ο Πασχαλάκης.

Τελικά, το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 1-1, καθώς στο δεύτερο πέναλτι που ανέλαβε να εκτελέσει ο Τάντιτς στο 43ο λεπτό, δεν λάθεψε.

Στο δεύτερο ημίχρονο η πίεση αυξήθηκε για τον ΠΑΟΚ και τελικά ο Ταλιαφίκο στο 79′ και ο Τάντιτς στο 85′ έβαλαν μπροστά τον Αγιαξ στο σκορ.

Ο Μπίσεσβαρ μείωσε σε 3-2 στο 94′ αλλά ήταν αργά καθώς όλα είχαν κριθεί.