Αποκλεισμός «μαχαιριά» για τον Ατρόμητο από την Ντιναμό Μπρεστ

Protagon Team Protagon Team 2 Αυγούστου 2018, 22:49
Απογοήτευση στις τάξεις του Ατρομήτου
|ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΣΤΕΛΙΟΣ/ IntimeNews

Μέχρι το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του επαναληπτικού αγώνα με την Ντιναμό Μπρεστ, o Ατρόμητος κρατούσε στα χέρια του μία πολύτιμη πρόκριση. Μία σέντρα όμως και μία κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έφερε έναν οδυνηρό αποκλεισμό για την ελληνική ομάδα.

Στο πρώτο παιχνίδι, η ομάδα από το Περιστέρι είχε χάσει με σκορ 4-3. Ετσι, αρκούσε ένα γκολ στον επαναληπτικό, για να την οδηγήσει στην επόμενη φάση του Europa League.

1951833
Ο προπονητής του Ατρομήτου, Νταμίρ Κάναντι, παρηγορεί τους παίκτες του

Αυτό, ήρθε στο 80 λεπτό με τον Μανούσο να εξαπολύει ένα δυνατό σουτ που νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Ομως, στο 95′ το γκολ Νεχάιτσουκ με κεφαλιά στην ανοργάνωτη άμυνα του Ατρομήτου έφερε το τελικό 1-1.

Κάπως έτσι το ταξίδι των Περιστεριωτών προς τους ομίλους του Europa τελειώνει άδοξα κι άδικα, με τον Ατρόμητο ουσιαστικά να πληρώνει την τραγική του εικόνα στη Λευκορωσία…

Στην επόμενη φάση η Ντιναμό Μπρεστ θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Λεμεσού από την Κύπρο.