89
Μετά το Ρίο ήρθε ένα ακόμη χρυσό για τον έλληνα πρωταθλητή στους κρίκους | ΙΝΤΙΜΕnews

«Χρυσός» και πάλι ο Πετρούνιας

Protagon Team Protagon Team 17 Σεπτεμβρίου 2017, 17:24

Ενα ακόμη χρυσό μετάλλιο πρόσθεσε στη συλλογή του ο χρυσός ολυμπιονίκης στους κρίκους, Λευτέρης Πετρούνιας, δείχνοντας πως είναι σε άριστη κατάσταση εν όψει του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος του Μόντρεαλ (2-8/10).

Στο τελικό του αγωνίσματος στο Τσάλενζ Καπ του Παρισιού (16-17 Σεπτεμβρίου) -την πρόβα τζενεράλε ενόψει του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος, που θα ακολουθήσει σε δύο εβδομάδες στο Μόντρεαλ- ο έλληνας πρωταθλητής πήρε με 15,500 βαθμούς την πρώτη θέση . Δεύτερος στο βάθρο ήταν ο γάλλος Σαμίρ Αΐτ Σαΐντ και τρίτος ο Ουκρανός Όλεγκ Βερνιάεβ. Την 5η θέση κατέλαβε ένας ακόμα έλληνας αθλητής, ο Κωνσταντίνος Κωνσταντινίδης.