139
Οι παίκτες της Ρεάλ έχουν κάθε λόγο να είναι χαρούμενοι μετά το τέλος του ματς με την Μπάγερν | REUTERS/Thorsten Wagner

Διπλό (1-2) η Ρεάλ Μαδρίτης επί της Μπάγερν Μονάχου

Protagon Team Protagon Team 25 Απριλίου 2018, 23:48
|REUTERS/Thorsten Wagner

Για τον 4ο τελικό της την τελευταία 5ετία ετοιμάζεται η Ρεάλ Μαδρίτης!

Και αυτό διότι το βράδυ της Τετάρτης πέτυχε ένα σπουδαίο διπλό με 1-2 μέσα στο Μόναχο επί της Μπάγερν.

Οι Βαυαροί ξεκίνησαν καλύτερα το ματς αλλά έκαναν δύο αναγκαστικές αλλαγές (Ρόμπεν, Μπόατενγκ). Ωστόσο στο 28′ βρήκαν το γκολ σε μια φοβερή αντεπίθεση με σκόρερ τον Κίμιχ.

Η Ρεάλ μετά το 1-0 ανέβηκε και τελικά στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου με σουτ του Μαρσέλο ισοφάρισε.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ασένσιο στο 57′ έδωσε το προβάδισμα στην Πρωταθλήτρια Ευρώπης και παρά την πίεση της Μπάγερν δεν το έχασε μέχρι το τέλος.

Στους πρώτους αγώνες των ημιτελικών του Champions League σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Λίβερπουλ (Αγγλία)-Ρόμα (Ιταλία)  5-2

Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)  1-2

*Οι ρεβάνς θα διεξαχθούν την 1η Μαΐου (Μαδρίτη) και στις 2/05 (Ρώμη)
*Ο τελικός θα διεξαχθεί στο «NSC Olimpiyskiy» του Κιέβου στις 26 Μαΐου.